Fasády

Fasáda bývá první věc, kterou posuzujeme při pohledu na dům. Hezká fasáda je vizitkou domu. Správně provedená fasáda je jeho imunitní systém. Chrání objekt před nepříznivými povětrnostními vlivy a tepelně izoluje celou stavbu, čímž šetří náklady na vytápění.

Fasáda má i protihlukové vlastnosti. Její kvalitní provedení vám zajistí dlouhou životnost celé budovy. Podle fasády často poznáte, jak je dům udržovaný a co ukrývá uvnitř. Spolu se střechou je nejdůležitější součástí stavby a současně je i vizitkou domu a jeho obyvatel, proto je třeba dbát na její kvalitu.

Druhy fasád

Provětrávané fasády jsou jednou z možností vnějšího zateplení budov. Jsou vhodné mimo jiné pro dodatečné zateplení malých rodinných domků a chat. U této fasády se mezi tepelnou izolací a obkladem nechává odvětrávací mezera, která zajišťuje odvádění případné vlhkosti z izolace fasády.

Kontaktní fasády jsou elegantním způsobem vnějšího zateplení domů. Umožňují zachování původního rázu fasády - povrch systému tvoří omítka. Jejich výhodou je celistvé zateplení bez jakýchkoli tepelných mostů. Tepelná izolace je u této fasády přímo spojena s původním zdivem a omítkovou vrstvou.

Zateplovací fasádní systémy

Zateplovací systém neznamená jen zateplení fasády. Je třeba zkontrolovat, případně vyměnit, okna či dveře a v neposlední řadě se zaměřit i na kvalitní zateplení střešního pláště. Měl by být proveden vždy z komponentů certifikovaných v rámci jednoho zateplovacího systému.

Vnější zateplovací systémy jsou nejčastějším způsobem tepelné izolace objektů. Jejich obrovskou výhodou je celistvost izolační vrstvy. Zateplení zvenčí se provádí buď formou provětrávaných zateplovacích systémů, nebo se používají takzvané kontaktní zateplovací systémy

Fasádu vám uděláme na zakázku s dlouholetou zárukou a s použitím kvalitních materiálů. Neváhejte nás kontaktovat.

Specializujeme se na:
  • hydroizolace staveb a dalších objektů
  • tepelné izolace budov a střech
  • izolace bazénů a zahradních jezírek
  • izolace odolné ropným produktům
  • klempířské práce
napište nám: info@izoperfekta.cz
zavolejte nám: 603 422 485